O NAS

Nasza historia rozpoczyna się w 1946 roku, kiedy to w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej powstał nieduży zakład elektromechaniczny. Profil działalności idealnie pokrywał się z zapotrzebowaniem rynku, skutkiem czego przedsiębiorstwo zaczęło się dynamicznie rozwijać. Szybko okazało się, że konieczna jest zmiana lokalizacji i tak przedsiębiorstwo zostało przeniesione na ul. Elektronową 6, gdzie znajduje się po dziś dzień.

Dogodne warunki pozwoliły na rozszerzenie działalności firmy m. in. o projektowanie i wdrażanie układów napędowych, produkcję części do silników elektrycznych, handel silnikami elektrycznymi oraz wynajem nieruchomości. Zasięg działalności spółki ulegał zwiększeniu i obecnie obejmuje rynek europejski.

W latach 90-tych jako pierwsi w Polsce, we współpracy z koncernem Hitachi, rozpoczęliśmy dystrybucję falowników, które w znaczący sposób zmieniają zarządzanie niemal każdym procesem produkcji.

Dążąc do poprawy efektywności działalności Spółka zdecydowała się na działalność w strukturze holdingowej. Zeltech SA został większościowym udziałowcem spółek: Zeltech Maszyny Elektryczne Sp z o.o.; Zeltech Mechatronika Sp z o.o. oraz „OOO” Eltech Ukraina.